Bazgroły: Jaaaaadę na Polcon!

Jakoś tak się złożyło, że od momentu, gdy stałam się organizatorem Pyrkonu przestałam bywać na konwentach. Eventów książkowo-fantastycznych też zaliczam już niewiele, wiec fakt, iż w KOŃCU jadę na jakiś ma dla mnie wielkie znaczenie. Nie przeszkadza mi nawet to, że połowę czasu, który na nim spędzę - poświęcę na pracę (jak nie więcej nawet).

JADĘ! Zobaczę ulubionych pisarzy i pisarki. Spotkam znajomych. Posłucham o książkach i komiksach.

Dżizas. Nawet nie macie pojęcia, jak człowiekowi wali na głowę od przebywania stale w tym samym środowisku i bez opcji urlopu. Ja wiem - dorosłe życie. No tak, ale chwila wytchnienia należy się chyba każdemu prawda?

Polcon czy też Eurokonferencja Polcon 2016.
To będzie drugi Polcon, na którym się pojawię, jednak od zawsze słyszę opinie iż jest to typowo impreza pod fandom oraz fanów literatury.

Czym jest fandom zapytacie. Chryste, gdybym tylko potrafiła do dobrze wyjaśnić. Może tak w skrócie: to wszystkie grupki fanowskie kręcące się wokół fantastyki (i nie tylko?). W Polsce to w szczególności ludzie, którzy jeżdżą na konwenty od lat 90tych. Ba! To Ci, którzy tworzą u nas konwenty od lat 90tych! No i oczywiście wszyscy po nich, którzy z zapałem i entuzjazmem weszli w świat fantastyki. Jest to grupa dość specyficzna, charakterna i czasami hermetyczna. Jakkolwiek ja sama nie wiem czy już należę do fandomu, czy nie - całkiem nieźle się wśród tej gromady odnajduję. Tworzą ją osoby z pasją i wiedzą. Ludzie, którzy nie wstydzą się grać w "gry wyobraźni", mówić że chcieliby posiadać smoka czy przebierać się za postacie z kreskówek.

Jadę więc na Polcon, ale nie tylko dla Polconu. Jadę poznawać kolejnych fantastycznych zapaleńców, blogerów (książkowych <3) oraz fanów mangi i anime. Jak będzie, albo raczej jak było - napiszę w przyszłym tygodniu.

Jeśli ktoś z Was planuje pojawić się na Polconie - podbijcie do mnie! Będę stała na stoisku promocyjnym Pyrkonu i chętnie z każdym porozmawiam :)

Przy okazji: Polcon na FB

Share this:

Komentarze

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw po sobie ślad, a na pewno go przeczytam! :)

Jeżeli chcesz skomentować, pamiętaj o zachowaniu zasad kultury. Odpowiedzi z wulgaryzmami itp. będę usuwała.