Relacja: Spotkanie z Darrylem W. Bookerem

Jestem człowiekiem, który lubi się dokształcać. Czy to w sferze blogowania, czy w mojej zawodowej- nie ważne. Istotnym jest abym dowiedziała się czegoś nowego, co wzbogaci moje umiejętności i poszerzy zakres wiedzy. 

Oferta pracy: Project Manager
Nie jestem w stanie zliczyć, ile razy trafiałam na stronkach typu pracuj.pl na ofertę zatrudnienia na właśnie takim stanowisku. Nikt mi nigdy jednak nie wyjaśnił, co się z nim wiąże, a sama nie czułam się na tyle zainteresowana tematem, by szukać gdzieś konkretnych wyjaśnień. Żyłam, więc sobie w swojej niewiedzy. 
Na szczęście Poznań miasto szczycące się hasłem Know-How dało mi możliwość rozwiania swoich wątpliwości w bardzo bezpośredni sposób (który moim zdaniem okazał się być dużo lepszym niż googlanie). Odpowiedź na pytanie czym jest lub też Kim jest Project Manager została mi bowiem podsunięta podczas spotkania ze sławnym ekspertem w dziedzinie analizy biznesowej, instruktorem i konsultantem ESI Intl. oraz Managment Training and Development Center- Darrylem W. Bookerem. Ten przesympatycznie uśmiechający się z plakatu człowiek przez ponad godzinę opowiadał o tym, jak dawać sobie radę z projektami. 

Czym jednak jest ten projekt i dlaczego w ogóle pisze o tym na blogu książkowym?

Bo taki blog to również forma projektu.
Zbieracie materiały, ustalacie sposób działania, kooperujecie z innymi, dzielicie sobie czas pracy, czyli w swoisty sposób jesteście dzięki temu Project Managerami :)

Jest to dość luźne opisanie tego stanowiska oraz samej pracy jaka z niego wynika, jednak ode mnie nie macie co liczyć na coś więcej, gdyż specjalistą, jak już wspomniałam  w tym temacie nie jestem (inaczej nie szła bym na ten wykład ;)). Przyznać się muszę, że całe spotkanie i prelekcja ogromnie mi się podobały. Żałowałam wręcz iż była to tylko godzina i polegała ona głownie na wprowadzeniu w temat. Z przyjemnością posłuchałabym (i jeśli się uda w przyszłości- posłucham) czegoś więcej na ten temat, gdyż może w jakiś sposób pomogłoby mi to lepiej zajmować się bazgrołami.

 (fot. Piotr Simon) 
Od strony organizacyjnej wszystko zostało profesjonalnie przygotowane. Uczestnicy otrzymali torby z ulotkami informacyjnymi, przypinkami oraz koszulkami, a po spotkaniu mogli skorzystać z przygotowanego poczęstunku. Żeby było śmiesznie załapałam się nawet na kilka zdjęć w trakcie konferencji.


Taką koszulkę dostałam :)
Warto dodać, że wykład oraz konferencja miały na celu nie tylko douczenie zainteresowanych tematem, lecz także promocję nowego kierunku studiów na Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jeśli więc ktoś z Was chce pójść dalej w zawodzie Project Managera to już wie, że w Wielkopolsce ma taką możliwość.

W skrócie: było strasznie ciekawie. A na dodatek na koniec dostałam certyfikat potwierdzający przyznanie 1 Professional Development Unit (1 PDU) :)

Share this:

Komentarze

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw po sobie ślad, a na pewno go przeczytam! :)

Jeżeli chcesz skomentować, pamiętaj o zachowaniu zasad kultury. Odpowiedzi z wulgaryzmami itp. będę usuwała.