Pałacowe intrygi: Sprawy rozwiązane

Zanim opowiem Wam coś o spiskach, które dane mi było poznać w ostatnim czasie, nawiązać muszę do tych, znanych mi z lat wcześniejszych.

Ci, którzy na Bazgrołach pojawiają się systematycznie mogą już je znać, dla osób nowych będzie to jednak krótkie i konkretne zestawienie umieszczone w jednym miejscu.


Intryga i namiętność- czyli książka, która już samym tytułem pasuje do tej akcji specjalnej. Bracia bliźniacy, rosyjski carat i jedna nieprzewidywalna dziewczyna. Bardziej romans niż powieść historyczna, ale z dość wartką akcją. 

Rywalki i Elita- Reality Show, w którym wygraną jest królewskie ręka i korona. Chociaż postacie pozostawiają wiele do życzenia, sama akcja wciąga, niczym dobry Big Brother czy Żona dla milionera. Styl, dialogi i język raczej dla nastolatków, dlatego nie każdemu ta historia przypaść może do gustu, ale mi akurat przypadła :).

Józefina i Józefina i Napoleon- interesująco opowiedziana historia Józefiny, która wcale nie miała życia usłanego różami. Wiele tutaj emocji i wiele problemów. Mnie przekonał obraz walczącej o szczęście głównej bohaterki, która dzięki tej powieści stała się dla mnie kimś więcej niż tylko partnerką Małego kaprala.

Czarny brylant- niby romans historyczny, a jednak naszpikowany nagłymi zwrotami akcji pełnymi strzelanin, pościgów i wybuchów (link: 1:20 xD). Jest też element paranormalny! 

Jak mówiłam: krótko i konkretnie.

Ale!
To nie koniec.


Żeby nie było, że tylko w tym poście odgrzewam kotlety, podzielę się z Wami trailerami do kilku moich ulubionych filmów kostiumowych z intrygami w tle.

Moim zdaniem najlepsza ekranizacja (w formie mini-serialu) oparta na książkach Aleksandra Dumas'a. Gerard Depardieu jest mistrzowski w swojej roli, a całośc nie przytłacza nas scenami walk i dynamicznymi ujęciami pościgów, lecz skupia się na tym, co w tej historii najważniejsze- intrydze. Świetny!


Dziewczyna przebiera się za chłopca i dzięki temu spełnia swoje marzenie oraz odkrywa czym jest miłość. Historia, która jest po prostu piękna i zarazem niesamowitcie emocjonująca. Według mnie pozycja obowiązkowa dla... tak naprawdę każdego. Cudowny film nieporównywalny z czymkolwiek innym. Po tym, gdy obejrzałam go po raz pierwszy, obejrzałam go jeszcze z 30 razy. I w sumie oglądam po dziś dzień...


Cóż tutaj mogę napisać. Jest Leo, są muszkieterowie i bracia, którzy niekoniecznie się lubią. Znów na podstawie Aleksandra Dumas'a. Świetny film. I Leo taki ładny.


Jak odzyskać majątek, który niesłusznie zabrano? Jak zyskać szacunek i uwagę najwyższych sfer? I najważniejsze: jak się nie dać zabić? Dziewczyna dotknięta przez los knuje niesamowitą intrygę. Może film nie jest arcydziełem, ale wciąga dzięki pomysłowości głównej bohaterki. Plus ma fajna obsadę.Macie swoje ulubione filmy z tego gatunku?
Podrzucajcie w komentarzach!
Pojutrze pierwsza nowa recenzja z akcji Pałacowe intrygi!

Share this:

Komentarze

1 komentarzy:

  1. Cóż uwielbiam filmy kostiumowe, ale raczej nie oglądałam takich z intrygami w tle. Chyba, że Duma i Uprzedzenie się liczy:D

    OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad, a na pewno go przeczytam! :)

Jeżeli chcesz skomentować, pamiętaj o zachowaniu zasad kultury. Odpowiedzi z wulgaryzmami itp. będę usuwała.