Recenzja: Jak się bawić z psem?

Nie zaskoczę pewnie nikogo stwierdzeniem, że aby dobrze wychować zwierzę, to tak, jak w przypadku małego dziecka, należy mu poświęcić wiele uwagi i stale wpływać na rozwój jego umiejętności. Aby właścicielom łatwiej było wyszkolić pupila, na rynku pojawiają się różnorodne poradniki, takie jak np. "Zabawy z psem" Kyry Sundance. 


Kyra to światowej sławy, wykwalifikowana treserka, która wraz ze swymi wyżłami weimarskimi występuje w programach telewizyjnych oraz w różnorodnych pokazach. Jej całkowite oddanie psom zaobserwować można nie tylko w telewizji i na żywo, lecz również w książkach, ponieważ jest ona autorką wielu pozycji dotyczących szkolenia czworonożnych przyjaciół ludzi.

"Zabawy z psem" to jeden z poradników, którego celem jest nauczenie właściciela współpracy z jego zwierzakiem oraz rozwinięcie w milusińskim umiejętności koncentracji, koordynacji ruchowej oraz zdolności poznawczych. Pierwsze strony książki p. Sundance wprowadzają nas teoretycznie w zagadnienie, jakim jest zabawa i podstawowe szkolenie czworonoga. Kiedy należy go pochwalić, zachęcić, a kiedy wyciszyć. Po wstępie rozpoczyna się właściwa część poradnika podzielona na 5 głównych zagadnień (pewność siebie, koncentracja, koordynacja, wytrzymałość, wykorzystywanie wskazówek), które z kolei zawierają w sobie mniejsze i bardziej konkretne jednostki tematyczne. Przykładowo w części pt. Koncentracja znajdziemy zabawy i ćwiczenia w grupach: pamięć i logika, koncentracja i samokontrola, praca węchem, czas relaksu.

Opisy sztuczek są przedstawione według powtarzającego się schematu. Najpierw poznajemy cel i główne zastosowanie zabawy. Następnie przybliżone nam zostają kolejne etapy przeprowadzenia sztuczki dodatkowo wzbogacone zdjęciami, na których widać Kyrę i jej podopiecznego. Pod fotografiami zamieszczone zostaje jeszcze kolorowe pole z informacjami o sprzęcie potrzebnym do danej zabawy oraz wszelkie uzupełniające treść uwagi.

Podręcznik p. Sundance jest świetną pomocą dydaktyczną dla każdego właściciela psa. Oprócz interesującej treści merytorycznej cieszy on także oczy barwnym wydaniem. Z wielu stron tej lektury spoglądają na nas wyraźnie szczęśliwe i zadowolone z zabaw zwierzaki, które są najlepszym dowodem na to, że zaproponowany trening sprawia im wiele frajdy.

tytuł: Zabawy z psem. Najlepsze pomysły na krótkie treningi z pupilem 
autor: Kyra Sundance 
wydawnictwo: Muza 
ilość stron: 176 
opis wydawcy: KLIK
Za urozmaicenie moich kontaktów z ukochanym pupilem dziękuje serdecznie wydawnictwu:

Share this:

, , ,

Komentarze

2 komentarzy:

  1. Hm, może mi by się przydała w sumie taka książeczka, bo sama raczej zazwyczaj z psami bawię się rzadko, a jeśli już to piłeczką, co nie wymaga zbytnich umiejętności :) Ciekawa pozycja.

    OdpowiedzUsuń
  2. lubie psy, ale kocham koty - książka raczej nie dla mnie :)

    Jareczko śliczne zdjęcie :)

    OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad, a na pewno go przeczytam! :)

Jeżeli chcesz skomentować, pamiętaj o zachowaniu zasad kultury. Odpowiedzi z wulgaryzmami itp. będę usuwała.