Nieprawdopodobne!


"Niemiecka grupa wydawnicza Verlagsgruppe Weltbild GmbH postanowiła zakończyć działalność operacyjną na rynku polskim. Prowadzone na przestrzeni minionych miesięcy poszukiwania i próby pozyskania partnera biznesowego dla całego oddziału polskiego nie przyniosły niestety zamierzonego efektu, dlatego w obliczu zaistniałej sytuacji udziałowcy Weltbild Polska podjęli decyzję o zamknięciu spółki."


Przeczytałam tą wiadomość z dosłownie otwartą buzią. Jak to jest możliwe?! Grupa wydawnicza, która pochłonęła Świat Książki teraz zamierza się ot tak wycofać z Polski?? A co z tymi wszystkimi tytułami, które wydali? Co z wydawnictwem, które gości w moim domu od wielu lat? Mam pogodzić się z tym, że go już nie będzie? Byłam i w sumie nadal jestem ogromnie zbulwersowana, gdyż nie wyobrażam sobie, że Świat Książki nagle zniknie z księgarnianych półek. Przecież on ma i miał zawsze tak ciekawą ofertę! Każdy mógł w niej znaleźć coś dla siebie, gdyż nie ograniczali się do jednego gatunku i jednej grupy wiekowej.
Pamiętam jeszcze jak moja mama była członkinią Świata Książki (nawet miała jakąś kartę...bodajże srebrną) i największą radość sprawiało mi przeglądanie przychodzących pocztą katalogów i naciąganie jej na zamawianie kolejnych pozycji.

Ludzie! Ruszmy do pomocy! Kto ma FB niech lajknie, was to nic nie kosztuje, a może uda nam się zrobić odpowiedni szum wokół tej sprawy i coś dzięki temu zdziałać...
 

Share this:

Komentarze

11 komentarzy:

 1. Akcja jest dosyć szeroko nagłośniona na blogach może coś da..oby.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też mam taką nadzieję , że to coś pomoże.

   Usuń
 2. Mam nadzieję, że to jakiś spóźniony żart primaaprilisowy! Oczywiście dołączam się do akcji ratowania Świata Książki, bo nie wyobrażam sobie jakiekolwiek księgarni bez oferty tego wydawnictwa!

  OdpowiedzUsuń
 3. Oby wszystko się wyprostowało, bo to masakra!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też czytałam tę wiadomość z otwartą gębą i niedowierzaniem... To jest wydawnictwo, do którego mam ogromny sentyment. Przez dobrych kilka lat byłam członkinią klubu, miałam srebrną kartę, celebrowałam każdy kolejny katalog i cieszyłam się jak głupia z przesyłek. Nie mogę i nie chcę uwierzyć w to, że Świat Książki może po prostu zniknąć. Przecież oni wydają tak świetne tytuły!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą w pełni! Jestem cały czas w szoku....

   Usuń
 5. Również nie mogę w to uwierzyć. Jedno z najstarszych wydawnictw...
  A co do FB to lajkuję od rana. Oby to coś dało...

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak powiedziałam mamie, to też wspominała katalogi ze Świata Książki. ;) Mam nadzieję, że uda się chociaż z wydawnictwem!

  OdpowiedzUsuń
 7. CO?!?!?!?! Nie wierzę. Zaraz zabieram się za lajkowanie!:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Już na FB podziałałam troszkę - najlepiej pisać o swoich wspomnieniach związanych z książkami tego wydawnictwa - pokazać, że jeśli go zabraknie to coś nieodwracalnie się zmieni.
  Oby się udało !

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad, a na pewno go przeczytam! :)

Jeżeli chcesz skomentować, pamiętaj o zachowaniu zasad kultury. Odpowiedzi z wulgaryzmami itp. będę usuwała.