Recenzja: Poznaj swą przyszłość po raz drugi

Według wierzeń nordyckich runy podarował ludziom Odyn. Współcześnie kilka talii runicznych oferuje nam Studio Astropsychologii. Magia, która z nimi jest związana, polega na wykorzystywaniu mocy alfabetów, aby móc tworzyć np. amulety czy zaklęcia, a także zadawać im istotne dla nas pytania.

Zestaw stworzony przez Pana Szymona Augustynowicza jest drugim, z którym miałam okazję się zetknąć i popróbować na nim swoich wróżbiarskich sił. 

Pierwsze co się rzuca w oczy to oczywiście grafika, dlatego też i od niej rozpocznę. Niestety nie uświadczymy tutaj pięknych rysunków, jak w przypadku kart p. Roberta Lichodziejewskiego. Każda pojedyncza karta przedstawia jedynie przypisaną jej runę. Kolorystyka zestawu jak widać krąży wokół brązów i złota. Dość ascetyczny wygląd kart powoduje, że sięgam po nie dużo rzadziej niż po wspomniany przeze mnie drugi zestaw.

Książeczka zawiera wyjaśnienie run oraz ich interpretacje. I tak do każdego magicznego znaku po kolei otrzymujemy informacje o:
1. jego Imieniu
2. Głosce
3. Żywiole
4. funkcji Talizmanu
5. odniesieniu do Zdrowia
6. odniesieniu do Sfer
7. Aspekcie pozytywnym
8. Aspekcie negatywnym
a także
9. jego Afirmację.

Są to bardzo przydatne wskazówki, które poczatkującym użytkownikom talii zdecydowanie ułatwiają posługiwanie się nią. Niestety po raz kolejny nie została zawarta nigdzie informacja o samych podstawach wróżenia, dlatego aby je rozpocząć musiałam sięgnąć do innych źródeł. Plusem natomiast jest dodanie tzw. runy pustej, która nie znalazła się w zestawie p. Lichodziejewskiego.

Jestem lekko zawiedziona jakością tej talii, gdyż pierwszy zestaw urzekł mnie całkowicie i ustawił poprzeczkę bardzo wysoko. Osobom, którym nie zależy na wyglądzie może jednak ten zestaw przypaść do gustu, gdyż swoją podstawową funkcję- możliwość wróżenia- oczywiście spełnia. Ja jednak wolę karty p. Roberta.

Za możliwość zerknięcia w przyszłość dziękuję wydawnictwu:

tytuł: Runy. Podstawowe znaczenie i symbolika kart runicznych.
autor: Szymon Augustynowicz
ilość stron: 25 kart+ książka 56 str
opis wydawcy: KLIK

Share this:

, , , , , ,

Komentarze

11 komentarzy:

 1. O nie żadne wróżby. Zapraszam do mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. a mnie coraz bardziej zaczyna fascynować świat magii... wróżb... badania przyszłości... i szukania odpowiedzi na pytania, na które ich znaleźć nie idzie... jeśli sięgnę po runy, to chyba jednak po te poprzednie, skoro Tobie bardziej przypadły do gustu
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. @Miłośniczka Książek: no ja jestem typowym wzrokowcem więc poprzednie są moim zdaniem ładniejsze i lepiej wydane niż te tutaj :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmm ciekawe to... ale nie jestem pewna, czy chce znać swoją przyszłość :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedyś bardzo często ,,bawiłam'' się magia i wróżeniem z kart, lecz nie skończyło się to najlepiej, dlatego wolę omijać tego typu strefę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Niee, nie dla mnie. Nie lubię magii ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiedyś się nawet tym interesowałam, ale już mi zdecydowanie minęło:P

  OdpowiedzUsuń
 8. No cóż, widzę że pierwszy zestaw całkowicie podbił twoje serce i lepiej zapoznać się właśnie z nim :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie, to zdecydowanie nie dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Pozastanawiam się jeszcze trochę :)

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad, a na pewno go przeczytam! :)

Jeżeli chcesz skomentować, pamiętaj o zachowaniu zasad kultury. Odpowiedzi z wulgaryzmami itp. będę usuwała.