Recenzja: Jak na nowo stać się dobrym człowiekiem

tytuł: Krąg ognia
autor: Michelle Zink
wydawnictwo: Telbit
ilość stron: 360
opis wydawcy: KLIK
poprzednie części: 

"Otwórz ramiona, o, Pani Chaosu,
A nastąpi spustoszenie wieków 
Lub zamknij je, a zniweczysz
Jego pragnienie wieczności"
Amalia znajduje się coraz bliżej rozwiązania proroctwa. Obecnie jej zadaniem jest zrozumienie informacji odkrytych we Francji, a także przygotowanie się  na przybycie kolejnego, trzeciego już klucza. Niestety między nią, Sonią i Luisą pojawia się coraz grubsza bariera, która wpływa na pogorszenie się przyjacielskich do tej pory stosunków. Jakby tego było mało do Londynu przypływa Alice, która okazuje się być zaręczona z byłym chłopcem swojej siostry- Jamesem.

Amalia jest świadoma, że aby przezwyciężyć klątwę musi nawiązać z bliźniaczką lepsze stosunki, gdyż tylko wspólnie uda im się pokonać siły ciemności. Jak to jednak zrobić, gdy samemu nie jest się pewnym swoich uczuć i zachowań, lekko rozchwianych z powodu pojawienia się dawnej miłości?  Dodatkowo mentalna walka między Bramą, a atakującymi ją we śnie duszami ma wpływ na jej codzienne zachowanie, a także sposób w jaki traktuje innych. Z miłej, szczerej i otwartej zmienia się w zestresowaną, wymęczoną i rozdrażnioną. Czy w takim stanie uda jej się ostatecznie zakończyć tę historię?

Wrażenia i rekomendacje
Byłam bardzo ciekawa jak zakończy się opowieść o tych przeklętych przez wiele pokoleń siostrach. Pierwszy tom był w moim odczuciu spokojnym wprowadzeniem w fabułę, drugi był świetnym naszpikowanym wydarzeniami i informacjami rozwinięciem, a trzeci... no cóż ładnym, ale nie powalającym na kolana zakończeniem. 

Jak już wspominałam stosunki między dziewczętami ulegają znacznemu pogorszeniu, a charakter Amalii momentami jest całkiem inny, niż ten do którego przywykliśmy. Na scenę wkraczają również dwa kolejne klucze, z czego jeden jest bardzo wyniosłą dziewczyna z Hiszpanii, a drugi... nie powiem, bo zabiorę wam możliwość lekkiego zaskoczenia. Do fabuły powraca również James oraz kilka innych znanych nam już postaci, dlatego można powiedzieć, że od strony bohaterów dzieje się naprawdę sporo i jest to w interesujący sposób przedstawione.

Akcja również obfituje w wiele ciekawych momentów. Podróż za granicę, utarczki z duszami, spotkanie z duchami rodziców Amalii, romantyczne sceny z Dimitrim* czy ostateczna walka na końcu książki. Wszystko opisane prostym i przyjemnym w odbiorze językiem. Niestety odniosłam wrażenie, że nie było to aż tak emocjonujące, jak w części drugiej. Nie wiem co miało na to wpływ, ale wydawało mi się, że historia za bardzo się ciągnie, a wydarzenia z tej książki można było zdecydowanie skrócić. Nie do końca przekonało mnie również zachowanie Alice, która stała się niekonsekwentna i w sumie bez powodu zmieniła swoje postępowanie.

Z jednej strony nie czuje się zawiedziona, ponieważ historia zakończyła się w ciekawy i dobry sposób. Z drugiej strony oczekiwałam większego rozmachu i bitwy między siostrami. Niestety nie można mieć wszystkiego. Mimo tego, iż dla mnie była to część raczej przeciętna, niż wybitna nie ukrywam, że innym może się podobać. Podsumowując całą serię muszę także dodać, że przekonała mnie ona do siebie i nadaje się na polecenie.

Za możliwość poznania zakończenia tej siostrzanej walki dziękuję serdecznie wydawnictwu:
 * Coś dwie książki pod rząd z podobnym męskim imieniem mi się trafiły ;)

Share this:

, , , , , , , ,

Komentarze

14 komentarzy:

 1. Jeszcze nie dorwałam tej część, ale dwie poprzednie mam już za sobą. Nie jest to najbardziej zajmująca seria, ale chętnie poznam jej zakończenie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. czytałam pierwszy tom... a następnych nie mam jak zdobyć... moja biblioteka nie posiada... i pani bibliotekarka powiadomiła mnie, że póki co nie mają w zamiarze kupna kolejnych tomów... znajomi nie posiadają... i tak stanęłam z historią w miejscu zakończenia I tomu... mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się w końcu wytrzasnąć kontynuację
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna trylogia i jestem pewna, że nie raz jeszcze do niej wrócę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ja przeczytałam tylko pierwszą część trylogii i na tym zakończyłam moją przygodę z Alicją i Amalią :) chodź miło mi się czytało, nie przypadła mi do gustu na tyle, żeby sięgnąć po dwie następne części.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie miałam okazji do przeczytania tej serii :) Trzeba iść do biblioteki i poszukać ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze nie spotkałam się z tą serią, jednak widzę, że może być to całkiem interesująca trylogia. :) Rozejrzę się za pierwszym tomem...

  OdpowiedzUsuń
 7. Przede mną jeszcze druga część :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przymierzam się do części pierwszej :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Właśnie przeczytałam pierwszą część... dwie następne na mnie czekają... przeczytam, bo jestem ciekawa dalszych losów Lii :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Książką jestem bardzo zainteresowana, zwłaszcza ze ukazało się niedawno wiele pozytywnych recenzji :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Przymierzam się do pierwszej części :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Czytałam tylko pierwszą część, ale jak nadarzy się okazja, to na pewno przeczytam kontynuację :)

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad, a na pewno go przeczytam! :)

Jeżeli chcesz skomentować, pamiętaj o zachowaniu zasad kultury. Odpowiedzi z wulgaryzmami itp. będę usuwała.