Recenzja: Podróż w poszukiwaniu siebie

Rosja, Włochy, Chiny, Anglia, Francja...
Współczesność i przeszłość. 
Luce podróżuje przez czas i miejsca, z którymi związane są jej losy. Dziewczyna wierzy, że poznanie swych wcześniejszych wcieleń pomoże jej zrozumieć przekleństwo, które wiąże ją z Danielem.
Czy jednak coś co trwało tysiące lat, może mieć proste rozwiązanie?
Luce jest coraz lepsza w skokach w czasie. Formowanie Głosicieli przychodzi jej już z łatwością. Kolejne wersje samej siebie uzmysławiają jej, jak długa, głęboka i namiętna relacja łączy jej duszę z Danielem. W końcu ma również sposobność ujrzeć, jak wygląda jej śmierć. Daniel też nie próżnuje. Po ucieczce Luce rusza za nią w pogoń. Nie ma niestety szczęścia i za każdym razem zjawia się zbyt późno na miejscu, w którym była ona.

W trakcie podróży Luce poznaje Billa. Z wyglądu gargulec, z charakteru inteligentny stworek służący radą i pomocną dłonią w najgorszych momentach. Mówi, że jest neutralny i będzie jej towarzyszył dopóki ona będzie tego chciała.
Czy ma on w tym swój ukryty cel?
Czy Lucy uda się zwalczyć przekleństwo?
Wrażenia i rekomendacje
"Namiętność" to zdecydowanie najlepsza część historii o Luce i Danielu. Autorka w dopracowany sposób przedstawia przeszłe losy głównych bohaterów, łącząc je z motywem podróży w czasie. Różnorodność miejsc, w które czytelnik jest zabrany, powoduje, że akcja staje się nieprzewidywalna i niezwykle bogata. Zyskują tutaj również relacje między Luce i Danielem, gdyż w końcu dowiadujemy się, ile oni razem przeszli i jak wiele związanego z tym było cierpienia. Każde z tej dwójki dojrzewa też tutaj na swój sposób. Lucy, nie dręczona już przez wątpliwości, zmienia się w pewną swych uczuć kobietę, gotową do poświęcenia nawet swojego życia w intencji dobra ukochanego. Daniel godzi się ze swoją przeszłością i wykorzystuje ją, aby móc zawalczyć o teraźniejszość.

Językowo i stylistycznie odniosłam wrażenie, że ta książka również góruje nad poprzedniczkami. Nie odczułam tutaj nudy, czy poirytowania wywołanego przez nic niewnoszące dialogi, czy opisy. Wszystko jest niesamowicie skomponowane i przemyślane. Wszystkie powstałe do tej pory pytania znajdują wyjaśnienie, a miłość i poświęcenie odgrywają tutaj główną rolę.

Jak zwykle nie mogę przemilczeć okładki. Moim zdaniem jest to kolejny, od razu zwracający na siebie uwagę, majstersztyk. Grafiki poprzednich dwóch tomów były pełne cierpienia i widocznych rozterek, tutaj mamy do czynienia z zadumą, nutką romantyzmu i promieniującą z dziewczyny nadzieją.

Trzeci tom tej niezwykłej serii przeszedł moje oczekiwania. Autorka rozwinęła swój pomysł nadając mu głębi. Bohaterowie stali się mi bliżsi, a ich  historia poruszyła moje uczucia. Walka o uczucie, które z góry skazane jest na porażkę, jest tutaj w końcu umotywowana. Ckliwa, sentymentalna opowieść stała się piękną i godną polecenia baśnią dającą nadzieję, na szczęśliwe zakończenie.

Za cudowne przeżycia i podróż w czasie dziękuję serdecznie wydawnictwu:

tytuł: Namiętność. Tom III serii Upadli
autor: Lauren Kate
wydawnictwo: MAG
ilość stron: 448
opis wydawcy: KLIK
tom I: Upadli
tom II: Udręka

Share this:

, , , , ,

Komentarze

11 komentarzy:

 1. Ja dopiero przymierzam się do tej serii. Pierwszy krok już zrobiłam i kupiłam książki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam jeszcze w ogóle tej serii i cały czas się zastanawiam, czy sięgnąć. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak jak przedmówczynie, nie miałam okazji zapoznać się z tym cyklem, ale zamierzam to zmienić ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na razie czytałam pierwszą cześć i podobała mi się ;) Po następne pewnie sięgnę niedługo ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ooo, ja też jeszcze nie czytałam, ale czas to chyba nadrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 6. uwielbiam okładki tej serii! niestety nie dane mi było jeszcze przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Raz miałam już "Upadłych" w ręku, ale niestety wtedy zawołała mnie inna książka ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znam tej serii, ale zaintrygowały mnie skoki w czasie - więc przyjrzę sie jej bliżej :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgadzam się, że to zdecydowanie najlepsza część z tej serii. Nie wiem kiedy pokuszę się o następne, ale trójeczkę zawsze będę już najmilej wspominać :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam dwie pierwsze części i bardzo miło je wspominam. Na tą też przyjdzie kiedyś pora.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad, a na pewno go przeczytam! :)

Jeżeli chcesz skomentować, pamiętaj o zachowaniu zasad kultury. Odpowiedzi z wulgaryzmami itp. będę usuwała.