Relacja: Pyrkon dzień I +wyniki konkursu

Wyniki konkursu :)
Maszyna losująca wybrała na właściciela "Nigdy i na zawsze":

 RUCZEK

Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale pod którymś z postów powiedziałam, że gdy zostanie przekroczone  100 zgłoszeń, to dorzucę druga nagrodę. Tak więc książkę "Kto zabija najsławniejszych amerykańskich pisarzy" dostanie ode mnie:
SOPHIE
Do obu Pań odezwę się mailowo :)

PYRKON 2012 dzień I
Pierwszy dzień na konwencie fanów fantastyki uznaję za całkiem udany. Mimo, że akredytacja była dość powolna (stałam w kolejne po bilet wstępu 1,5godziny) to zapomniałam o tym jak tylko weszłam już na teren imprezy. Przyznam się, że poczułam się rozczarowana czytając zmianę w planie dotyczącą faktu, że p. Komuda i p. Pilipiuk odwołali swój przyjazd, jednak nic straconego! Szybko obeszłam wszystkie budynki i zorientowałam się, gdzie znajduje się jaka sala. Przy okazji obeznałam się ze stoiskami, których jest OGROM. Sprawdziłam także obowiązkowo salę z Ultra Starem (uwielbiam karaoke!), i który jak się okazało był jeszcze w rozsypce. Skierowałam się więc na stoiska książkowe. Nie ukrywam trafiła mi się niezła gratka: jeden dość cichy (a może znudzony?) chłopak sprzedawał sporo książek (w tym nowości!!!) za 5zł sztuka. Oczywiście musiałam coś kupić ;) Efekt zakupów na zdjęciu.

Postanowiłam więc, że przejdę się na jakiś konkurs. Padło na "Powrót do wiedzówki" czyli konkurs z wiedzy na temat serialu, gry i filmów "Powrót do przyszłości". Na miejscu okazało się, że organizator bardzo dobrze odrobił swoją lekcję i przygotował pytania na autentycznie wysokim poziomie co automatycznie zdyskwalifikowało mój udział w tej grze ;) Z przyjemnością jednak posłuchałam przez chwilę zmagań innych. A odbiłam to sobie angażując się w konkursie na temat starych anime, w którym zajęłam wraz z mym mężczyzną 3 miejsce :)

Sporo czasu spędziłam później w sali karaoke- przygotowując się na jutrzejsze zmagania w konkursach wokalnych. Udało mi się również wpaść na starego znajomego ;) (OBOŻE! Moja twarz wyszła tu jak pączek w maśle!!!)

Pierwsze kilka plusów, które zauważyłam już dzisiaj to: świetnie przygotowane pomieszczenia, które często w przerwach były sprzątane, sporo stoisk z żywnością (nawet taką na ciepło), dużo ciekawych wystawców, świetna sala z planszówkami do wypożyczenia, interesujące wystawy stałe no i autentycznie odbywające się wydarzenia zapowiedziane w planie. Niby ta ostatnie rzecz powinna być standardem, jednak konwenty w Polsce nauczyły mnie, że nie zawsze wszystko MUSI się odbyć ;) 

Jutro dzień drugi i jeszcze więcej atrakcji. Mam nadzieję, że uda mi się również pójść na jakieś spotkanie autorskie oraz panele dyskusyjne, bo dzisiaj kilka razy się z nimi zagapiłam. 

Ktoś z was też jest na Pyrkonie? :) Jeżeli tak to jutro poznacie mnie po koszulce z Chojrakiem (tchórzliwym psem) i po identyfikatorze z napisem: Jarka.
To tyle na dzisiaj! Jutro kolejna mini relacja.

Share this:

, , ,

Komentarze

12 komentarzy:

 1. Gratuluję wylosowanym!! Seria GONE jest świetna, więc rzeczywiście trafiłaś niezłą promocję z tymi 5zł:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje dla zwyciężczyń, a co do promocji, to zdziwiłabym się gdybyś nie kupiła czegoś ;) A że to Gone, i to dwie części które czytałam, to na prawdę polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję bardzo! :) Pierwszy raz zostałam wylosowana z kapelusza :D

  Matko, ale Ci zazdroszczę, że trafiłaś na taką okazję! Ja sama muszę zakupić Gone dwie pierwsze części. Niestety na Pyrkon mam za daleko :( Grrr... Szkoda, że tylko pojedyncze egzemplarze miał bo bym błagała Cię o zakup i oczywiście ze zwrotem kosztów :D Taka okazja! Ech.
  Gratuluję 3 miejsca! Ja pewnie bym odpadła na samym początku ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję zwyciężczyniom!!!
  Jeśli chodzi o książki, które zakupiłaś: super okazja, mi niestety nigdy nie udało się kupić tak tanio książek.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jej, jak fajnie. 8D W takim razie pozostaje mi tylko czekać na maila. ^^ No i bardzo, bardzo się cieszę!

  Gone jest świetne, a o tej pierwszej książce nie słyszałam. ;3

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję.

  Gone to dobry łup. c:

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję zwyciężczyniom!
  A jeśli chodzi o stosik, to jestem ciekawa jak spodoba Ci się "Gone" :)
  Czekam na recenzje!

  OdpowiedzUsuń
 8. Wyszłaś świetnie!
  I trochę zazdroszczę takiej imprezy.

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluję ;) i zazdroszczę ;)

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad, a na pewno go przeczytam! :)

Jeżeli chcesz skomentować, pamiętaj o zachowaniu zasad kultury. Odpowiedzi z wulgaryzmami itp. będę usuwała.