Recenzja: Joga dla każdego

Od czasu, gdy odeszłam z grupy tanecznej nie mogę sobie znaleźć zajęć ruchowych, które by mi odpowiadały. Do aerobiku nie mogę się zmotywować, siłownia jest w mojej okolicy dość droga, biegać nie lubię. Te i wiele innych wymówek powoduje, że jestem zasiedziała a moja kondycja drastycznie spadła. Na szczęście dla mnie wydawnictwo Muza wydało ostatnio bardzo kuszącą książkę z asanami dla każdego i to właśnie one spowodowały, że znów zaczęłam się ruszać.

Podręcznik ten przypadł mi do gustu z kilku powodów. Po pierwsze ma w bardzo przystępny sposób przedstawione proponowane przez autorkę, wieloletnią nauczycielkę jogi, sekwencje ćwiczeń. Jest tutaj sześć rozdziałów:
-o każdej porze,
-w każdym miejscu,
-pokonywanie stresu,
-poprawa nastroju,
-by zwiększyć energię
-ćwiczenie we dwójkę

 W każdym z nich znajduje się od kilku do kilkunastu sekwencji ćwiczeniowych, które nie zajmują ani dużo czasu, ani nie potrzebują wcześniejszego doświadczenia z jogą. Autorka zaserwowała nam ćwiczenia możliwe do wykonania zarówno przy biurku, jak i w pociągu. Takie które uspokoją nasze ciało i takie, które zaserwują nam dawkę energii. Każde z nich jest dokładnie opisane, a wiele dodatkowo opatrzonych zdjęciami.
W zależności od tego czego w danym momencie potrzebujemy, takie ćwiczenia możemy sobie dobrać.

Kolejnym elementem, który mi się spodobał było wprowadzenie napisane przez autorkę. Podkreśla tam ona od czego należy zacząć, jak joga wpływa na nasze ciało i emocje oraz kiedy nie powinno się ćwiczyć. Są to bardzo przydatne wskazówki, zwłaszcza dla takich laików jak ja. Oprócz tego sposób w jaki się wypowiada ukazuje, że jest ona znawczynią i pasjonatką tego tematu.

Ten mały podręcznik jest świetną pozycją dla ludzi zapracowanych i znajdujących ciągłe wymówki przed ćwiczeniami. Ma poręczny format, bardzo ładną jakość oraz wiele informacji przedstawionych w lekkiej i przyjemnej formie. Dominuje w niej zielony kolor, co jeszcze bardziej optymistycznie nastraja do tych krótkich ćwiczeń. Ja sama korzystam już z niego każdego dnia, a wam polecam zapoznanie się z nim, gdy będziecie mieć okazję!

Za możliwość zadbania o moją kondycję dziękuję serdecznie wydawnictwu:

tytuł: Szybka i prosta joga: asany dla każdego, o każdej porze dnia i w każdym miejscu
autor: Christina Brown
wydawnictwo: Muza
ilość stron: 128
opis wydawcy: KLIK

Share this:

, , , , , ,

Komentarze

5 komentarzy:

 1. Jareczko moja! Ja też, ja też, ja też czytam o jodze! Jestem po pierwszej, fantastycznej książce i nawet sobie ćwiczę, a Waldek się śmieje :D Jest słodko!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie zasiedzenie na razie nie grozi, więc chyba sobie podziękuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Polowałam na nią przy zapowiedziach Muzy, ale znowu zabrakło egzemplarzy i d... blada z moich chęci na zaspokojenie mojego zainteresowania jogą :D Ale chyba i tak po nią sięgnę, bo wydaje się idealna dla początkujących, nie mających zbyt wiele czasu na długotrwałe ćwiczenia, czyli dla mnie :D

  OdpowiedzUsuń
 4. za to nie wydaje się idealna dla mnie. chociaż... przynajmniej nie miałabym kolan poobijanych jak po tych wszystkich grach zespołowych:D

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad, a na pewno go przeczytam! :)

Jeżeli chcesz skomentować, pamiętaj o zachowaniu zasad kultury. Odpowiedzi z wulgaryzmami itp. będę usuwała.