Zapowiedzi u Jarki :)

Dzisiaj kilka zapowiedzi tego czego możecie się wkrótce u mnie spodziewać:


"Nigdy i na zawsze" Ann Brashares
Wydawnictwo Otwarte

CZASEM MIŁOŚĆ TRWA DŁUŻEJ NIŻ ŻYCIE
Żyję od ponad tysiąca lat. Umierałem niezliczoną ilość razy. Zapomniałem, ile dokładnie. Zakochałem się i moja miłość trwa nadal. Ciągle szukam swojej ukochanej. Ciągle ją pamiętam. Noszę w sobie nadzieję, że pewnego dnia ona też mnie sobie przypomni.
Magiczna opowieść o szansach, jakie otrzymujemy od losu, i o tym, że nie można odkładać życia na później. Historia miłości przekraczającej granice czasu. Książka, która przywraca wiarę w przeznaczenie, w to, że na każdego z nas gdzieś ktoś czeka.

"Infoszok" David Louis Edelman
Fabryka słów
Świat tak fantastyczny, jak Diuna i tak realny, jak najnowszy numer Wall Street Journal.
Epoka myślących maszyn zakończyła się rzezią miliardów ludzi, zwaną „rewolucją autonomiczną”. Późniejsze lata kryzysu i niewyobrażalna nędza zabiły kolejne rzesze ludzkości.
Nastały nowe czasy. Bio-logika zrodziła nową cywilizację. Różnice między światem wirtualnym i rzeczywistym niemal całkowicie się zatarły. Najskuteczniejszą bronią są prezentacje produktów i hasła reklamowe. Najpopularniejszym biznesem - pisanie oprogramowania dla ludzkiej fizjologii. Ciało, umysł i soft stały się jednością.

"Zasłona kłamstw" Jeri Westerson
Fabryka słów
Londyn 1384. Crispin Guest to człowiek dryfujący przez życie w ściśle zhierarchizowanym społeczeństwie, okryty hańbą rycerz, skazany za zdradę i pozbawiony swej rangi i honoru za udział w spisku przeciw Ryszardowi II. Ledwie uszedł z życiem, stracił patrona i przyjaciół. Nie znając żadnego rzemiosła, z którego mógłby się utrzymać, Crispin postawił na jedyne, co wciąż posiadał - swój rozum - by jakoś związać koniec z końcem na bezwzględnych ulicach Londynu."Thor. Saga Asgard" Wolfgang Hohlbein
Telbit
Pośród szalejącej burzy, budzi się otoczony przez watahę wilków. Pierwszego zdołałby pokonać, lecz jest ich zbyt wiele. Naraz pojawia się potężny biały basior i ratuje mu życie. Wie, że wilk ma na imię Fenrir. Własnego nie potrafi sobie przypomnieć.
Tajemniczy nieznajomy trafia na ślady pożogi i śmierci. Nienawistni wojownicy w złotych maskach napadli na podróżującą wozem rodzinę. Przeżyła tylko matka z dwójką dzieci. W nieznajomym rozpoznają boga piorunów i burz, Thora. Droga prowadzi ich do ukrytej pośród gór doliny, legendarnego Midgard. To miejsce, gdzie schronienie i pokój znajdują uciekinierzy z zewnętrznego, rozdartego wojną świata. Lecz dziś i Midgard jest zagrożony. Wojownicy boga światła szukają drogi do doliny. I nazywają Thora swoim bratem. We śnie Thor przypomina sobie coraz więcej z wcześniejszego życia. Czy jest banitą z krainy bogów? Czy może został wysłany, by odnalazł drogę do ostatniego miejsca, gdzie ludzie znajdują schronienie... by je odnalazł i zdradził?

"TY" Zoran Drvenkar
Telbit
Co zrobisz, kiedy najlepsza przyjaciółka bez słowa zniknie z twojego życia? Co zrobisz, kiedy w końcu znajdziesz ją naszprycowaną prochami, z trupem ojca w zamrażarce? Co zrobisz z wartym miliony euro składzikiem narkotyków? Co zrobisz, kiedy jeden z najpotężniejszych ludzi w Berlinie zacznie na ciebie polować?
Co zrobisz, kiedy jakaś młoda siksa spróbuje sprzedać ci twój własny towar? Co zrobisz, kiedy znajdziesz w piwnicy ciało własnego brata? Co zrobisz, kiedy morderczyni twojego brata spróbuje uciec w miejsce, w którym nie ma już nic?
Do czego się posuniesz, żeby znaleźć to, czego całe życie szukasz? A co zrobisz, kiedy okaże się, że cały czas szukałeś źle? A gdy w końcu to znajdziesz?


"Dotyk mroku" Dorota Wieczorek
Zielona Sowa

Jacek ma 15 lat, mieszka w Gdańsku i dałby wiele, żeby być zwykłym gimnazjalistą… Wcale nie chce zostać czarodziejem, jednak jako siostrzeniec jednego z największych magów musi wprawiać się w tym fachu. Nie chce też widzieć mroków – ukrytych przed wzrokiem zwykłych ludzi – ani tym bardziej z nimi walczyć. Chłopak posiada jednak ogromną, niezrozumiałą dla niego i otoczenia moc, która początkowo objawia się wywoływaniem burz czy nieprzewidzianych eksplozji, a z czasem wciąga go w wir dramatycznych wydarzeń. Jacek będzie musiał stanąć do walki z mrokami – złowrogimi sługami zagadkowej siły nazywającej siebie Ciemnością, rosnącej w potęgę w podziemiach Góry Gradowej, gdzie wydobywana jest najpotężniejsza magiczna substancja na Ziemi i gdzie kryje się rozwiązanie zagadki Wielkich Czarodziejów, legendarnych kosmicznych wędrowców i przodków wszystkich magów. A gra toczy się o najwyższą stawkę…

Nie ukrywam, że oprócz tych tytułów mam również pełną książkę innych które dostałam z wymian ;) Zdjęcia stosików wkrótce.

Która z tych książek zaciekawiła was najbardziej? 
O której wiecie, już po samym opisie, że nie będzie to pozycja dla was? :)

Share this:

,

Komentarze

8 komentarzy:

 1. Zazdroszczę Nigdy i na zawsze!! Bardzo, bardzo..

  OdpowiedzUsuń
 2. Najbardziej zaciekawiły mnie "Ty" i "Nigdy i na zawsze" - zapowiadają się świetnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również chciałabym już mieć Brashares, pozazdrościć. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Osobiście jestem ciekawa ,,Dotyku mroku'' oraz "Nigdy i na zawsze", więc głównie czekam na recenzje tych książek.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawe zapowiedzi. Czekam zwłaszcza na "Nigdy i na zawsze":)))

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie zainteresowała tylko "Nigdy i na zawsze" ;) Może jeszcze "Ty", ale nie odczuwam konieczności sięgnięcia po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 7. "Nigdy i na zawsze" odebrałam dziś z Empiku :) Normalnie nie wierzę, że już na mnie czeka a ja tu jeszcze siedzę :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Nigdy i na zawsze koniecznie musze przeczytać. Czuję , że to moje klimaty:)zdecydowanie.

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad, a na pewno go przeczytam! :)

Jeżeli chcesz skomentować, pamiętaj o zachowaniu zasad kultury. Odpowiedzi z wulgaryzmami itp. będę usuwała.