Recenzja: Projekt Genesis II

Gdy Chloe dowiedziała się, że umiejętności, które posiada ona i jej nowi przyjaciele, są w pewnej mierze wynikiem eksperymentu, doszła do wniosku, że nie może już ufać nikomu. Postanowiła obmyślić plan ucieczki. Wynikiem miałby być połączenie się z dotychczas nie pojmanymi przez grupę Edisona Derekiem i Simonem. Nie spodziewała się jednak, że mama Tori okaże się aż tak mocną czarownicą, a sama Victoria postanowi się w ostatniej chwili dołączyć do ucieczki. Gdyby nie, jak zawsze w takich momentach, opanowany Derek nigdy nie udałoby się im znów spotkać w pełnej grupie i uciec z łap tej okrutnej organizacji, która aby zrealizować swoje cele nie wahała się nawet zabić.

Życie na ulicy jest męczące. Tori wszystkim dokucza, Derek ciągle się czepia, nie ma jedzenia, śpi się na gołej ziemi, a o prysznicu można tylko pomarzyć. Jedynym miłym aspektem tego wszystkiego jest Simon, który wie, jak wywołać uśmiech na twarzy Chloe i w którym momencie wziąć ją za rękę, aby dodać jej otuchy. Gdyby nie cała ta sytuacja byłoby to dla dziewczyny całkiem romantyczne. Jak jednak można mówić o uczuciach, gdy Derek zjawia się w najmniej odpowiednich momentach? Jeszcze ten jego nieustępliwy i okropny charakterek! Nawet umięśnione ciało i bystry umysł nie są w stanie wynagrodzić tego, w jaki sposób się zachowuje. Czemu więc paradoksalnie Chloe zaczyna czuć się w jego obecności coraz lepiej?

Wrażenia i rekomendacje
Oficjalnie jest to moja ulubiona seria. Akcja w niej nie wlecze się, jak flaki z olejem, tylko co chwilę zaskakuje czymś nowym. Każda z postaci jest konsekwentna w swych zachowaniach. Chloe dorasta i przestaje się podporządkowywać, a Derek jest dalej inteligentnym i na swój sposób opiekuńczym gburem, którego ogromnie polubiłam. Bałam się, że po części pierwszej kolejna okaże tendencję spadkową, jednak na szczęście pomyliłam się w swoich przypuszczeniach. Pochłonęłam ją na jednym oddechu w ciągu zaledwie 3 godzin! (między 24.30 a 3.30 w nocy, tak mój zegar wewnętrzny jest ostatnio okropnie rozregulowany).

Tak, jak przy części pierwszej nie mogę skrytykować ani stylu, ani języka ( no dobra raz mi się nie spodobało, gdy Chloe określiła coś mianem- zajebistego), ani do postaci, ponieważ autentycznie mi się podobają. Głowna bohaterka przestała wszystko nagminnie zmieniać w kadry filmowe, co raczej tutaj działa na plus, gdyż wpasowuje się w rodzaj fabuły. Akcja powieści rozgrywa się głównie w drodze, więc Chloe nie ma czasu na wyobrażanie sobie czegokolwiek i tym samym jej narracja przestaje być naiwna, a zyskuje na autentyczności. Po raz kolejny nawiązano również w treści (oraz na okładce) do wisiora Chloe, dalej jednak nie wyjaśniono szczegółów związanych z jego pochodzeniem, ani zadaniem, które ma spełnić. Pozostaje mieć nadzieję, że stanie się to w kolejnej części.

W "Przebudzeniu" mamy ucieczkę, walkę, zdradę, zombie, a to wszystko dodatkowo okraszone dużą ilością emocji. Jest to powieść, która niesamowicie wciąga i po którą sięgnę jeszcze wielokrotnie.

Za kolejną część GENIALNEJ serii ogromnie dziękuję wydawnictwu:

tytuł: Przebudzenie
autor: Kelley Armstrong
wydawnictwo: Zysk i S-ka
ilość stron: 326
opis wydawcy: KLIK

Share this:

, , , , , , ,

Komentarze

16 komentarzy:

 1. Przypomniał mi się serial Cień anioła z Jessicą Albą. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. W ogóle tego tak nie skojarzyłam :D:D Całkiem dobre porównanie!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. O, a o tej książce jeszcze nie słyszałam :) Na sam dźwięk słowa "zombie" raczej uciekam (nie tylko ze strachu) ale tym razem może dam się przekonać - brzmi ciekawie! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. @Giffin: koniecznie :D Pierwszy tom to Wezwanie ja początkowo myślałam że to jakaś słaba młodzieżówka- a teraz kocham tę serię :D Zombie jest tam bardzo mało ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tyle różności w jednej pojemności :D. Nie znam serii, ale może czas się z nią zaprzyjaźnić :)

  OdpowiedzUsuń
 6. świetna recenzja, chyba sięgnę po tą serie:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mama w planach zakup tej książki:) Więc pewnie za jakiś czas sama wyrobię sobie zdanie o niej:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Hmm czy to Ty narobiłaś mi ochoty na przeczytanie pierwszej części tegoż cyklu? :) Jeśli tak to wiedz, że jestem na Ciebie zła, bo nadal nie miałam okazji tego zrobić, a tutaj tak zachęcająca opinia o części drugiej...;D

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zombie? Czy tu muszą być zombie? Bez sensu :( Akurat to jest element, którego nie lubię w książkach (ani w filmach) i nie wiem czy przez to skusić się na "Przebudzenie" czy nie... Już sama okładka bardzo mi się spodobała, tak samo jak fabuła. Jednak te zombie mnie odstraszają...

  OdpowiedzUsuń
 10. Sama nie wiem co myśleć o tej książce, zapowiada się interesująco, ale jakoś ostatnio mam awersję do zombie i pozostałych dziwnych tworów:) Muszę to przemyśleć:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Zapowiada się interesująco choć na początku twojej recenzji nie mogę ogarnąć imion ;) Ciekawa recenzja.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie słyszałam o tej serii, ale twoja recenzja jest baaardzo zachęcająca, więc gdybym miała okazję, to chętnie przeczytam ;) Nie wiem czemu, ani jakim cudem, bo nawet nie widać całej twarzy Chloe, ale przypomina mi ona Diannę Agron :D Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 13. @Blueberry: bo to tom drugi :) Wprowadzenie do imion zrobiłam przy pierwszej części książki recenzja kilka postów wcześniej :)))

  OdpowiedzUsuń
 14. Chętnie bym ją przeczytała, po uprzednim przeczytaniu pierwszego tomu ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Pierwszy tom czytałam, a teraz czekam na dwa kolejne :D:D

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad, a na pewno go przeczytam! :)

Jeżeli chcesz skomentować, pamiętaj o zachowaniu zasad kultury. Odpowiedzi z wulgaryzmami itp. będę usuwała.